MAGAZÍN ENERGIE 8

Přinášíme Vám další díl Magazínu energie a v tomto čísle bychom rádi navázali na problematiku nových odběrů z minulého čísla.

Nově zřízené objekty nebo objekty převzaté

Jak jsme již vysvětlovali v předchozích vydáních magazínu, nezanedbatelnou část Vašich plateb za elektřinu tvoří distribuce. Rozdíly a poplatky za distribuci elektřiny se každým rokem zvyšují. A přesně to je důvod k ostražitosti.

Kupujete nemovitost či si pronájímáte provozovnu, výrobnu a pod.?

V prvé řadě je nezbytné zkontrolovat stav rozvodů a měřidla elektrické energie. Obdržet tzv. revizní zprávu, o kterou se postárá odborník. Avšak nezapomínejte na fakt, že poplatky za tuto problematiku neovlivníte změnou dodavatele, ale optimalizací nastavení. Tak např. pokud kupujete či si pronajímáte průmyslové objekty, velkou částku za elektřinu bude nejspíš tvořit platba za jistič. Proto je nutné pečlivě zvážit jeho snížení, pokud je to možné. Staré objekty zpravidla disponují předimezovaným hlavním jističem.

Nové objekty

Po kolaudaci naopak mohou být stále vedeny pod sazbou stavebního proudu.

Obraťte se na odborníka

Pokud se chystáte optimalizovat a hledáte úsporná řešení, nejlepší cestou bude obrátit se na odborníka a vše nejprve konzultovat s ním.